OH Home
A.net/OH
Upload a Photo
Upload a Video
Add a News article
Write a Blog
Add a Comment
Blog Feed
News Feed
Video Feed
All Feeds
Kent State High School Invitational 2
January 21st 2017 Kent , Ohio, United States
Report
Block
1 Followers
Home
Photos
Blog
News
Attendees
Videos
Records
Info/Results
History for 2016 Jan 23rd
Results
News
2017
1
1
2016
1
1
2015
1
1
2014
1
1
2013
1
1
2012
1
1
2011
1
1
Media for 2016
Videos (
0
)
View
+
Photos (
0
)
View
+
Articles (
1
)
View
+
Blogs (
0
)
View
+
Results
2016 Results - Kent State High School Invitational 2
Jan 19th 2016, 11:45pm
Attending groups
RunnerSpace.com/OH
DyeStat.com
Invited groups
2016
Kent State High School Indoor Invitational 2
2016 Results - Kent State High School Invitational 2
Published by
DyeStat.com
Jan 19th 2016, 11:45pm
Results by: Delta Timing
Mens Results
X
60 Meter Dash
- Varsity - Finals
1.
11
Darryl Sinclair
7.22a
Solon
2.
12
Justin May
7.24a
Warren G Harding
3.
10
Desemen Douglas
7.24a
Warren G Harding
4.
11
Myron Jones
7.25a
Streetsboro
5.
12
Desmond Sallee
7.26a
Berea-Midpark
6.
12
Justice Kemp
7.32a
Washington (Massillon)
7.
11
Kolani Cole
7.35a
Chicago (Kenwood)
8.
12
Alex Canitano
7.36a
Solon
9.
12
Steven Speck
7.40a
Keystone
10.
-
Richard Cummings
7.40a
Wheeling Central Cat...
11.
Matthew Hurley
7.44a
Unattached
12.
11
Devon Brown
7.46a
Solon
13.
12
Hunter Ross
7.46a
Lutheran West
14.
12
Josh Perry
7.48a
Cuyahoga Falls
15.
10
Sterling Frazier
7.49a
Warren G Harding
X
60 Meter Dash
- Varsity - Prelims
1.
12
Desmond Sallee
7.20a
Berea-Midpark
2.
11
Darryl Sinclair
7.24a
Solon
3.
11
Myron Jones
7.29a
Streetsboro
4.
12
Justin May
7.30a
Warren G Harding
5.
10
Desemen Douglas
7.31a
Warren G Harding
6.
12
Justice Kemp
7.35a
Washington (Massillon)
7.
11
Kolani Cole
7.44a
Chicago (Kenwood)
8.
12
Josh Perry
7.46a
Cuyahoga Falls
9.
Matthew Hurley
7.46a
Unattached
10.
12
Hunter Ross
7.46a
Lutheran West
11.
12
Alex Canitano
7.46a
Solon
12.
10
Sterling Frazier
7.47a
Warren G Harding
13.
11
Devon Brown
7.47a
Solon
14.
12
Steven Speck
7.48a
Keystone
15.
-
Richard Cummings
7.52a
Wheeling Central Cat...
16.
10
Taj Ward
7.52a
Solon
17.
9
Theran Hargrove
7.54a
Warren G Harding
18.
9
Aaron Tate
7.54a
Chartiers Valley
19.
10
Niygerrin Ware
7.54a
Warren G Harding
20.
10
Chance Culp
7.55a
Solon
21.
11
Joey Jetomo
7.57a
Austintown Fitch
22.
12
Jamal Murphy
7.58a
Austintown Fitch
23.
Kyle Lough
7.59a
Unattached
24.
12
Sean Parenti
7.59a
Chartiers Valley
25.
12
Dylan Kee
7.61a
Solon
26.
11
Geno Gonzalez
7.62a
Warren G Harding
27.
9
Daniel Newman
7.62a
Austintown Fitch
28.
11
Michael Robinson
7.63a
Berea-Midpark
29.
11
Tre' Murry
7.65a
Warren G Harding
30.
12
Earl Scott
7.66a
Austintown Fitch
31.
11
Josh Case
7.69a
Berea-Midpark
32.
10
Julian Sallee
7.70a
Berea-Midpark
33.
9
Noah James
7.71a
Austintown Fitch
34.
11
Jacob Strausser
7.73a
Cuyahoga Falls
35.
10
Andrew Mason
7.74a
Solon
36.
9
Ian Daugherty
7.75a
Berea-Midpark
37.
11
Kain Brown
7.79a
Trinity (Washington)
38.
10
Jaylen Bannister
7.80a
Berea-Midpark
39.
10
Brandon Krohn
7.86a
Austintown Fitch
40.
10
Logan Swain
7.93a
Cuyahoga Falls
41.
10
Dekarey William
7.94a
Thomas Worthington
42.
10
Larry Atwood
7.94a
Chicago (Kenwood)
43.
10
Donovan Bailey
7.97a
Solon
43.
10
Darryl Wright
7.97a
John F Kennedy
45.
11
Charles Mosley
7.97a
John Hay
46.
9
Etheridge Games
7.99a
Zane Trace
47.
10
Dylon Campbell
7.99a
Cuyahoga Falls
48.
10
Daniel Criss
8.05a
Cuyahoga Falls
49.
9
Anthoney Miller
8.11a
Berea-Midpark
50.
9
Bryce Agnew
8.15a
Berea-Midpark
51.
9
Shawn Naim
8.22a
Lutheran West
52.
11
Antoine Cole
8.23a
Thomas Worthington
53.
10
Ryan Royster
8.25a
Warren G Harding
54.
12
Dee Poston
8.28a
Chartiers Valley
55.
8
Josh Treadway
8.30a
Berea-Midpark
56.
11
Austin Enos
8.44a
Cuyahoga Falls
57.
11
Caio Santillo
8.57a
Cuyahoga Falls
58.
11
Tyler Hebert
8.65a
Washington (Massillon)
59.
10
Noah Tolonen
8.68a
Lutheran West
60.
12
Stephen Lau
8.76a
Chartiers Valley
61.
10
Derek Waffen
8.87a
Cuyahoga Falls
62.
Angelo harper
9.61a
Unattached
63.
12
Jared Cunningham
9.64a
Chartiers Valley
64.
9
Payton Diamond
9.65a
Fairless
65.
12
Azeez Hakeem
9.81a
Chartiers Valley
66.
9
Sam Landy
9.85a
Chartiers Valley
67.
12
Jason Johnson
15.02a
John Hay
X
200 Meters
- Varsity - Finals
1.
12
Rodney Suggs
23.20a
Solon
2.
12
Desmond Sallee
23.45a
Berea-Midpark
3.
11
Kolani Cole
23.68a
Chicago (Kenwood)
4.
11
Logan Barr
23.73a
Solon
5.
11
Austin Harris
23.91a
Zane Trace
6.
12
Justin May
23.92a
Warren G Harding
7.
12
Josh Perry
24.11a
Cuyahoga Falls
8.
12
Chris Neumann
24.15a
Berea-Midpark
9.
10
Desemen Douglas
24.15a
Warren G Harding
10.
9
Theran Hargrove
24.18a
Warren G Harding
11.
12
Zander Wigney
24.23a
Thomas Worthington
12.
12
Justice Kemp
24.29a
Washington (Massillon)
13.
12
Alex Canitano
24.40a
Solon
14.
11
Devon Brown
24.45a
Solon
15.
Nate Smith
24.48a
Unattached
16.
12
Noah Lazek
24.48a
Trinity (Washington)
17.
Alonzo Lemus
24.58a
Unattached
18.
12
Brennan Chiodo
24.69a
Thomas Worthington
19.
12
Brian Corbin
24.72a
Washington (Massillon)
20.
12
Hunter Ross
24.72a
Lutheran West
21.
12
Dylan Kee
24.74a
Solon
22.
12
Jared Nelson
24.76a
Chartiers Valley
23.
11
Geno Gonzalez
24.80a
Warren G Harding
24.
9
Ian Daugherty
24.81a
Berea-Midpark
25.
10
Larry Atwood
24.86a
Chicago (Kenwood)
26.
12
Jaelen Davis
24.87a
Chicago (Kenwood)
27.
-
Josh Villers
24.89a
Manchester (Akron)
28.
11
Christopher Hicks
25.00a
John F Kennedy
29.
11
Camryn Pollard
25.02a
John Hay
30.
11
Kelly Rogers
25.12a
Zane Trace
31.
12
Colin Donovan
25.22a
Vermilion
32.
11
Jakyle Harris
25.25a
Chicago (Kenwood)
33.
11
Kain Brown
25.26a
Trinity (Washington)
34.
-
Carson Troyer
25.31a
Garaway
35.
10
Sterling Frazier
25.37a
Warren G Harding
36.
10
Leo Lanier
25.55a
Warren G Harding
37.
11
Charles Mosley
25.56a
John Hay
38.
10
Andrew Mason
25.58a
Solon
39.
10
Niygerrin Ware
25.67a
Warren G Harding
40.
12
Chase Forte
25.87a
Thomas Worthington
41.
10
Darryl Wright
25.95a
John F Kennedy
42.
11
Tyler Morgele
26.10a
Baldwin
43.
9
Cameren King
26.13a
Warren G Harding
44.
12
Austin Gutierrez
26.26a
Chartiers Valley
45.
10
Dekarey William
26.26a
Thomas Worthington
46.
10
Donald Guleff
26.32a
Washington (Massillon)
47.
9
Kyle Rhoades
26.38a
Berea-Midpark
48.
10
Michael Bowen
26.43a
Thomas Worthington
49.
10
John Atol
26.46a
Berea-Midpark
50.
Benny Crtont
26.49a
Unattached
51.
9
Shawn Naim
26.58a
Lutheran West
52.
liam mccormick
26.75a
Unattached
53.
11
Josh Case
26.95a
Berea-Midpark
54.
9
Bryce Agnew
27.02a
Berea-Midpark
55.
10
Ryan Royster
27.54a
Warren G Harding
56.
11
Tyler Hebert
27.63a
Washington (Massillon)
57.
11
Marcell Young
27.65a
John Hay
58.
9
Ramere Mcghee
27.79a
John Hay
59.
10
Daniel Hauge
27.96a
Chartiers Valley
60.
10
Noah Tolonen
28.11a
Lutheran West
61.
9
Sky Barlow
28.46a
Berea-Midpark
62.
12
Jacob Schwartzmiller
28.52a
Chartiers Valley
63.
11
Todd Hawkins
28.93a
Solon
64.
9
Jarret Gandy
29.54a
Trinity (Washington)
65.
9
Trenten Tolbert
31.25a
John Hay
66.
12
Jared Cunningham
31.92a
Chartiers Valley
67.
Angelo harper
32.61a
Unattached
68.
12
Azeez Hakeem
35.71a
Chartiers Valley
X
400 Meters
- Varsity - Finals
1.
12
Isaiah Nicholas
52.23a
Berea-Midpark
2.
10
Paul Miles
53.06a
Fairview
3.
12
Brian Heller
53.12a
St Vincent-St Mary
4.
9
Brendan O'malley
53.21a
Baldwin
5.
12
Earl Scott
53.41a
Austintown Fitch
6.
12
Daniel McCormick
54.07a
Solon
7.
11
Alvin Salter
54.10a
Warren G Harding
8.
9
Elias Zajicek
54.24a
Chartiers Valley
9.
11
Kolani Cole
54.28a
Chicago (Kenwood)
10.
11
Mark Worley
54.30a
Hoover
11.
Alonzo Lemus
54.39a
Unattached
12.
11
Bilal Smith
54.39a
John F Kennedy
13.
12
Justin Carlson
54.63a
Vermilion
14.
11
Zach Krohn
54.78a
Austintown Fitch
15.
9
Theran Hargrove
54.87a
Warren G Harding
16.
11
Jakyle Harris
54.98a
Chicago (Kenwood)
17.
11
Tre' Murry
54.99a
Warren G Harding
18.
11
Geno Gonzalez
54.99a
Warren G Harding
19.
12
Jamal Murphy
55.25a
Austintown Fitch
20.
11
Camryn Pollard
55.47a
John Hay
21.
11
Alex Delgado
55.47a
Berea-Midpark
22.
10
Ben Howard
55.55a
Berea-Midpark
23.
11
Dominic Lisiewski
55.93a
Berea-Midpark
24.
12
Jaelen Davis
55.96a
Chicago (Kenwood)
25.
10
Brandon Krohn
56.20a
Austintown Fitch
26.
11
Zach McClaskey
56.21a
East Canton
27.
11
Charles Mosley
56.36a
John Hay
28.
10
Desemen Douglas
56.39a
Warren G Harding
29.
-
Josh Villers
56.59a
Manchester (Akron)
30.
12
Nautica Lyons
56.70a
John F Kennedy
31.
12
Danny Ruple
56.71a
Berea-Midpark
32.
12
Stephen Frank
56.79a
Thomas Worthington
33.
10
Devin Moore
57.06a
Austintown Fitch
34.
9
Noah James
57.37a
Austintown Fitch
35.
12
Justin May
57.60a
Warren G Harding
36.
11
Colten Bonk
57.74a
Jackson (Massillon)
37.
Benny Crtont
58.06a
Unattached
38.
12
Josh Easley
58.28a
Berea-Midpark
39.
12
Brennen Westover
58.35a
Chartiers Valley
40.
11
Zack Zovko
58.73a
Baldwin
41.
9
Ka'mari Mallory
58.74a
Warren G Harding
42.
9
Brett Shannon
59.06a
Solon
43.
11
Noah Wysocki
59.38a
Baldwin
44.
11
Andrew Stauffer
59.43a
Zane Trace
45.
aj simon
59.45a
Unattached
46.
10
Michael Bowen
59.69a
Thomas Worthington
47.
10
Sterling Frazier
59.73a
Warren G Harding
48.
12
Chase Forte
59.78a
Thomas Worthington
49.
11
Joey Jetomo
59.97a
Austintown Fitch
50.
9
Gurvan Smith
1:00.63a
Solon
51.
10
Donald Guleff
1:00.65a
Washington (Massillon)
52.
9
Daniel Newman
1:00.73a
Austintown Fitch
53.
11
James Spigner
1:00.84a
John Hay
54.
9
Cameren King
1:01.32a
Warren G Harding
55.
9
Matthew Cincinat
1:01.76a
Fairless
56.
10
John Atol
1:02.21a
Berea-Midpark
57.
9
Ramere Mcghee
1:02.32a
John Hay
58.
9
Romon Jones
1:02.84a
Warren G Harding
59.
8
Josh Treadway
1:02.93a
Berea-Midpark
60.
9
Etheridge Games
1:03.47a
Zane Trace
61.
Tyler Krotzer
1:03.74a
Unattached
62.
11
Tim Grafton
1:04.38a
Solon
63.
9
Jarret Gandy
1:04.70a
Trinity (Washington)
64.
11
Marcell Young
1:05.04a
John Hay
65.
10
Jaylen Bannister
1:05.08a
Berea-Midpark
66.
9
Justin Finney
1:05.79a
Solon
67.
12
Ramone Malone
1:06.76a
John Hay
68.
9
Daniel Williams
1:06.92a
Warren G Harding
69.
10
Ryan Royster
1:07.60a
Warren G Harding
70.
9
Trenten Tolbert
1:11.37a
John Hay
71.
9
Payton Diamond
1:14.11a
Fairless
72.
Angelo harper
1:20.43a
Unattached
X
800 Meters
- Varsity - Finals
1.
11
Adam Wade
2:01.66a
Berea-Midpark
2.
11
Max Starvaggi
2:03.48a
Woodridge
3.
12
Austin Carlson
2:04.35a
Vermilion
4.
12
Mike Jankowski
2:04.70a
Berea-Midpark
5.
11
Myron Jones
2:05.33a
Streetsboro
6.
11
Andrew Morgan
2:05.99a
Thomas Worthington
7.
12
Dillon McConnell
2:06.48a
Grove City Senior
8.
Sam Cerny
2:08.03a
Berea-Midpark
9.
11
Joshua Allen
2:08.44a
Thomas Worthington
10.
11
Conner McIntyre
2:08.77a
St Vincent-St Mary
11.
11
Isaac Lucas
2:09.49a
Berea-Midpark
12.
11
Jacob Wenzel
2:10.01a
Tuslaw
13.
11
Casey Conboy
2:10.22a
Baldwin
14.
12
Joseph Westrick
2:12.12a
Chartiers Valley
15.
11
Davion Campbell
2:12.31a
John F Kennedy
16.
11
JJ Ward
2:12.94a
Woodridge
17.
9
Tyler Klouda
2:14.65a
James A Garfield
18.
12
Matthew Thomas
2:16.06a
Chartiers Valley
19.
12
Brian Corbin
2:18.00a
Washington (Massillon)
20.
11
Ryan Harford
2:18.01a
Solon
21.
12
Daniel Cary
2:18.04a
Thomas Worthington
22.
11
Noah Wysocki
2:18.23a
Baldwin
23.
Logan Osborne
2:18.89a
Unattached
24.
11
Brandon Brown
2:19.88a
Chicago (Kenwood)
25.
10
Dezmond Harvey
2:20.11a
Warren G Harding
26.
12
Issaga Bah
2:21.26a
Thomas Worthington
27.
10
Nate Cooper
2:21.49a
Berea-Midpark
28.
11
Brad Cromer
2:22.80a
Chartiers Valley
29.
11
Brett Lowden
2:23.96a
Mogadore Field
30.
11
Zack Zovko
2:24.88a
Baldwin
31.
12
Demani Adamson
2:29.01a
Warren G Harding
32.
11
Andrew Stauffer
2:29.33a
Zane Trace
33.
11
Mitchell Hart
2:29.60a
Chartiers Valley
34.
11
Tyler Hebert
2:30.64a
Washington (Massillon)
35.
Tyler Krotzer
2:31.61a
Unattached
36.
11
Brandon Bennett
2:31.63a
Washington (Massillon)
37.
-
Jeremiah Harbour
2:31.70a
Manchester (Akron)
38.
11
Alex Riggs
2:32.60a
Thomas Worthington
39.
11
Jonathan Gathje
2:32.72a
Chartiers Valley
40.
10
Nicholas Fitzgerald
2:33.72a
Warren G Harding
41.
11
Ethan Mook
2:33.88a
Solon
42.
11
Devonta Bender
2:34.62a
Warren G Harding
43.
11
Dominic DeSalvo
2:36.66a
Rootstown
44.
9
Ka'mari Mallory
2:37.20a
Warren G Harding
45.
9
Colin Scahill
2:38.66a
St Vincent-St Mary
46.
9
Eddie Stroughter III
2:41.19a
Warren G Harding
47.
11
Will Sefik
2:41.45a
Berea-Midpark
48.
12
Mitch Montani
2:47.20a
Chartiers Valley
49.
9
Ethan Hoey
2:47.96a
Baldwin
50.
9
Zarien Emerson
2:52.66a
Warren G Harding
51.
9
Jeff Higgins
2:58.06a
Washington (Massillon)
X
1 Mile
- Varsity - Finals
1.
12
Matt Rozic
4:40.49a
Austintown Fitch
2.
11
Casey Conboy
4:42.47a
Baldwin
3.
12
Jacob Shannon
4:43.37a
Solon
4.
12
Dillon McConnell
4:44.52a
Grove City Senior
5.
12
Austin Kennemer
4:48.31a
Thomas Worthington
6.
9
Tyler Klouda
4:51.44a
James A Garfield
7.
12
Joseph Westrick
4:51.48a
Chartiers Valley
8.
11
Max Gross
4:52.57a
Solon
9.
10
Jack Mezevitch
4:56.01a
Baldwin
10.
12
Craig Schumacher
4:56.73a
Austintown Fitch
11.
12
Anthony Linert
4:57.25a
Austintown Fitch
12.
11
Ian Cook
4:58.91a
Thomas Worthington
13.
12
Matthew Thomas
4:59.71a
Chartiers Valley
14.
10
Czar Tarr
5:01.06a
Chartiers Valley
15.
Brendan Oswalt
5:01.97a
Unattached
16.
12
Mark Scott
5:03.41a
Zane Trace
17.
11
Stephen Day
5:07.01a
Trinity (Washington)
18.
11
Brett Lowden
5:11.79a
Mogadore Field
19.
9
Ethan Bradt
5:12.91a
Berea-Midpark
20.
8
Demetious Snellenberger
5:12.95a
East Canton
21.
12
Jake Lim
5:13.22a
Solon
22.
9
Jackson MacTaggert
5:14.12a
Trinity (Washington)
23.
11
Davion Campbell
5:17.38a
John F Kennedy
24.
11
Zach Stanik
5:18.92a
Solon
25.
Bailey Deevers
5:28.61a
Unattached
26.
11
Avi Arinov
5:28.89a
Solon
27.
11
Mitchell Hart
5:34.22a
Chartiers Valley
28.
11
Richard Poole
5:37.27a
Berea-Midpark
29.
10
Sam Di Tirro
5:37.72a
Rootstown
30.
12
Sam Weiland
5:37.96a
East Canton
31.
10
Dezmond Harvey
5:39.46a
Warren G Harding
32.
Riley Deevers
5:44.97a
Unattached
33.
9
Quinten Harrison
5:46.62a
Trinity (Washington)
34.
9
Michael Corbett
5:48.49a
Thomas Worthington
35.
12
Demani Adamson
5:49.36a
Warren G Harding
36.
10
Rifkey Ruzbihan
5:49.85a
Berea-Midpark
37.
noah cochran
5:53.45a
Unattached
38.
9
Ethan Hoey
6:00.64a
Baldwin
39.
9
Jaremy Wright
6:01.83a
Berea-Midpark
40.
11
Devonta Bender
6:03.85a
Warren G Harding
41.
11
John Weeks
6:04.89a
Warren G Harding
42.
10
Nicholas Fitzgerald
6:19.41a
Warren G Harding
43.
11
Evan Valentine
6:19.95a
John Hay
44.
10
Luis Ramos
6:21.48a
Berea-Midpark
45.
10
Airel Matute
6:48.18a
John Hay
46.
9
William Kozak
6:56.22a
John Hay
47.
9
Zarien Emerson
6:57.53a
Warren G Harding
48.
10
Nathan Mild
7:16.11a
Thomas Worthington
X
3200 Meters
- Varsity - Finals
1.
10
Andrew Payne
10:04.77a
Thomas Worthington
2.
10
Arjun Jha
10:09.45a
Thomas Worthington
3.
10
Jack Mezevitch
10:43.25a
Baldwin
4.
12
Rohan Kumar
10:58.18a
Thomas Worthington
5.
9
Jackson MacTaggert
11:05.32a
Trinity (Washington)
6.
11
John Viront
11:12.15a
Tuslaw
7.
10
Noah Yake
11:16.00a
Thomas Worthington
8.
11
Joe Mclaughlin
11:24.03a
Baldwin
9.
Jared Frankland
11:28.65a
Unattached
10.
10
Andrew Graves
11:47.71a
Zane Trace
11.
10
Robert Riley
12:01.75a
Zane Trace
12.
10
Josh Parker
12:25.46a
Zane Trace
13.
-
Julian Shrock
12:38.90a
Garaway
14.
9
Quinten Harrison
12:57.36a
Trinity (Washington)
X
60m Hurdles
- 42"
- Varsity - Finals
1.
12
Andrew Paster
8.46a
Berea-Midpark
2.
Matthew Hurley
8.46a
Unattached
3.
12
Josh Easley
8.59a
Berea-Midpark
4.
Jermaine Francis
8.67a
Unattached
5.
-
Richard Cummings
8.70a
Wheeling Central Cat...
6.
12
Clayton Musick
8.85a
Solon
7.
9
Justin Finney
9.10a
Solon
8.
11
Zach McClaskey
9.12a
East Canton
9.
9
Ian Daugherty
9.39a
Berea-Midpark
10.
12
Naj Irshad
9.47a
Solon
11.
11
Zach Krohn
9.54a
Austintown Fitch
12.
11
Logan Barr
9.63a
Solon
13.
-
Carson Troyer
9.65a
Garaway
14.
9
Aaron Tate
9.73a
Chartiers Valley
15.
-
Michael Hercules
9.73a
Manchester (Akron)
16.
10
Devin Moore
9.77a
Austintown Fitch
X
60m Hurdles
- 42"
- Varsity - Prelims
1.
12
Andrew Paster
8.53a
Berea-Midpark
2.
12
Josh Easley
8.58a
Berea-Midpark
3.
-
Richard Cummings
8.60a
Wheeling Central Cat...
4.
Matthew Hurley
8.60a
Unattached
5.
12
Clayton Musick
8.70a
Solon
6.
Jermaine Francis
8.76a
Unattached
7.
11
Logan Barr
9.02a
Solon
8.
11
Zach Krohn
9.05a
Austintown Fitch
9.
11
Zach McClaskey
9.27a
East Canton
10.
9
Ian Daugherty
9.33a
Berea-Midpark
11.
9
Aaron Tate
9.50a
Chartiers Valley
12.
-
Carson Troyer
9.74a
Garaway
13.
10
Devin Moore
9.82a
Austintown Fitch
14.
12
Naj Irshad
9.85a
Solon
15.
9
Justin Finney
9.86a
Solon
16.
-
Michael Hercules
10.02a
Manchester (Akron)
17.
10
Ben Howard
10.06a
Berea-Midpark
18.
10
David Howell
10.46a
Solon
19.
9
Daniel Newman
10.54a
Austintown Fitch
20.
10
Daniel Hauge
12.43a
Chartiers Valley
21.
10
Will Stratford
12.89a
Berea-Midpark
22.
10
Drew Swancer
13.33a
Berea-Midpark
X
4x200 Relay
- Varsity - Finals
1.
Relay Team
1:32.78a
Solon
2.
Relay Team
1:33.45a
Berea-Midpark
3.
Relay Team
1:38.05a
Berea-Midpark
4.
Relay Team
1:38.48a
John F Kennedy
5.
Relay Team
1:38.73a
Chartiers Valley
6.
Relay Team
1:40.28a
Baldwin
7.
Relay Team
1:40.28a
Solon
8.
Relay Team
1:42.24a
Trinity (Washington)
9.
Relay Team
1:42.65a
John Hay
10.
Relay Team
1:50.42a
Chartiers Valley
11.
Relay Team
1:56.80a
Fairless
X
4x400 Relay
- Varsity - Finals
1.
Relay Team
3:34.32a
Solon
2.
Relay Team
3:40.11a
Berea-Midpark
3.
Relay Team
3:43.48a
John F Kennedy
4.
Relay Team
3:45.71a
Berea-Midpark
5.
Relay Team
3:46.62a
Zane Trace
6.
Relay Team
3:50.19a
Chartiers Valley
7.
Relay Team
3:55.50a
Thomas Worthington
8.
Relay Team
3:55.73a
Solon
9.
Relay Team
4:01.11a
Thomas Worthington
10.
Relay Team
4:02.18a
Trinity (Washington)
X
4x800 Relay
- Varsity - Finals
1.
Relay Team
8:26.08a
Berea-Midpark
2.
Relay Team
8:26.75a
Thomas Worthington
3.
Relay Team
8:47.43a
Chartiers Valley
4.
Relay Team
8:49.26a
Solon
5.
Relay Team
9:04.18a
Baldwin
6.
Relay Team
9:08.38a
Berea-Midpark
7.
Relay Team
9:36.54a
Chartiers Valley
8.
Relay Team
9:36.93a
Thomas Worthington
9.
Relay Team
9:51.71a
Rootstown
10.
Relay Team
9:56.75a
Trinity (Washington)
11.
Relay Team
10:02.35a
Solon
X
Shot Put
- 16lb
- Varsity - Finals
1.
12
Ben Peterson
59' 2"
Solon
2.
12
Matt Ryser
48' 7"
James A Garfield
3.
12
Chandler Bee
48' 6.5"
James A Garfield
4.
Jacob Holderbam
45' 3"
Unattached
5.
11
Nicholas Williams
44' 11"
Chicago (Kenwood)
6.
11
Matthew Lamb
44' 9"
St Mary Central Cath...
7.
11
Travis Sanders
44' 1.5"
Thomas Worthington
8.
11
Cole Dean
43' 7"
James A Garfield
9.
11
Milton Wilson
42' 4.5"
Streetsboro
10.
12
Stephen Lau
41' 3"
Chartiers Valley
11.
11
Zach Dunn
41' 2.5"
Baldwin
12.
11
Sean Davis
38' 10"
Berea-Midpark
13.
12
Gus Abuamsha
38' 8"
Lutheran West
14.
11
Cade Richeson
38' 4"
Thomas Worthington
15.
12
Logan Botts
37' 2"
Trinity (Washington)
16.
12
Collin Cannon
37' 1.5"
Berea-Midpark
17.
12
Nate Rumrill
36' 11.5"
Mogadore Field
18.
12
Marcus Seawood
35' 3"
Warren G Harding
19.
9
Logan Carpenter
34' 10"
Rootstown
20.
11
Spencer Ross
34' 8"
Lutheran West
21.
12
Isaac Alvis
33' 4.5"
Cuyahoga Falls
22.
9
Aaron Tate
32' 10.5"
Chartiers Valley
23.
11
Colin Kays
32' 6.5"
Rootstown
24.
12
Marcus Stafford
31' 5"
Berea-Midpark
25.
9
Romon Jones
31' 2"
Warren G Harding
26.
12
Jeff Atkinson
30' 11.5"
Rootstown
27.
12
Jake Spinner
30' 0"
Cuyahoga Falls
28.
11
Garrett Peace
29' 5"
Cuyahoga Falls
29.
12
Jason Johnson
29' 4.5"
John Hay
30.
9
Matt Konesky
29' 4"
Baldwin
31.
12
Devin Dodridge
28' 9"
Cuyahoga Falls
32.
10
Noah Reyes
27' 1"
Berea-Midpark
33.
9
Sam Landy
27' 0"
Chartiers Valley
34.
9
Evann Reid
26' 1"
Cuyahoga Falls
35.
11
Brandon Naro
26' 0"
Lutheran West
36.
11
Andrew Ramsey
22' 8"
Warren G Harding
X
High Jump
- Varsity - Finals
1.
12
Steven Speck
6' 3"
Keystone
2.
benjamin jones
6' 3"
Unattached
3.
11
Jordan Hiatt
5' 11"
Berea-Midpark
3.
10
Klay Moll
5' 11"
Washington (Massillon)
5.
10
Khalil Jones
5' 9"
Thomas Worthington
6.
10
Isaiah Dillard
5' 9"
Solon
7.
12
Andrew Paster
5' 9"
Berea-Midpark
8.
11
Dominic Bruner
5' 6"
Stow-Munroe Falls
9.
10
Leo Lanier
5' 3"
Warren G Harding
9.
liam mccormick
5' 3"
Unattached
10
Will Stratford
NH
Berea-Midpark
11
Josh Case
NH
Berea-Midpark
12
Zach Roach
NH
Baldwin
9
Ethan Hunter
NH
Berea-Midpark
10
Antwon Young
NH
Washington (Massillon)
9
Eddie Stroughter III
NH
Warren G Harding
X
Pole Vault
- Varsity - Finals
1.
12
Lucas Kelley
16' 0.75"
Perry (Massillon)
2.
12
Matt Keim
14' 1"
Tuscarawas Valley
3.
12
Drew Pickus
13' 1"
Solon
4.
10
Max Baker
12' 7"
Perry (Massillon)
5.
12
Logan Cordell
12' 7"
Baldwin
6.
12
Romeo McNair
12' 1"
Solon
7.
11
David Johnson
11' 7"
Baldwin
7.
11
Alan Strauss
11' 7"
Brunswick Senior
7.
12
Kevin Khuu
11' 7"
Baldwin
7.
William Muster
11' 7"
Unattached
11.
11
Jason Zwick
11' 7"
Lake (Uniontown)
12.
11
Andrew Hall
11' 7"
Fairless
13.
10
Nick Lachet
10' 7"
Baldwin
14.
10
David Howell
10' 1"
Solon
15.
11
Antoine Cole
9' 1"
Thomas Worthington
15.
9
Logan Steppenbacker
9' 1"
Brunswick Senior
15.
Kodey Gross
9' 1"
Unattached
8
Josh Treadway
NH
Berea-Midpark
9
Colin Long
NH
Fairless
12
Doug Rich
NH
Solon
X
Long Jump
- Varsity - Finals
1.
11
Dominic Bruner
21' 1"
Stow-Munroe Falls
2.
12
Andrew Paster
20' 8"
Berea-Midpark
3.
10
Khalil Jones
20' 4"
Thomas Worthington
4.
Geoffrey Cohen
19' 11"
Winchester-Dixon
5.
benjamin jones
19' 7"
Unattached
6.
9
Brendan O'malley
19' 4"
Baldwin
7.
10
Nick Lachet
19' 2"
Baldwin
8.
12
Josh Perry
19' 1"
Cuyahoga Falls
9.
12
Jared Nelson
18' 10"
Chartiers Valley
10.
12
Ethan Jezerski
18' 7"
Solon
11.
11
Zach Krohn
18' 6"
Austintown Fitch
12.
12
Jamal Murphy
18' 4"
Austintown Fitch
13.
12
Christian Cassidy-Dean
17' 11"
St Vincent-St Mary
14.
10
Julian Sallee
17' 11"
Berea-Midpark
15.
12
Noah Lazek
17' 9"
Trinity (Washington)
16.
10
Taj Ward
17' 8"
Solon
17.
12
Sam Spalding
17' 7"
Austintown Fitch
17.
12
Justin May
17' 7"
Warren G Harding
19.
11
Devon Brown
17' 6"
Solon
20.
10
Brandon Krohn
17' 4"
Austintown Fitch
21.
10
Niygerrin Ware
16' 11"
Warren G Harding
21.
12
Jimmy Beecham
16' 11"
Trinity (Washington)
23.
11
Joey Jetomo
16' 10"
Austintown Fitch
24.
11
Antoine Cole
16' 9"
Thomas Worthington
25.
10
Antwon Young
16' 8"
Washington (Massillon)
26.
9
Idris Ervin
16' 5"
Solon
27.
10
Sterling Frazier
16' 3"
Warren G Harding
27.
12
Dylan Kee
16' 3"
Solon
29.
9
Simon Haas
16' 2"
St Vincent-St Mary
30.
8
Josh Treadway
15' 10"
Berea-Midpark
31.
11
Josh Case
15' 9"
Berea-Midpark
32.
11
Evan Valentine
15' 7"
John Hay
33.
12
Dee Poston
15' 4"
Chartiers Valley
33.
9
Kyle Rhoades
15' 4"
Berea-Midpark
35.
11
Juan Sanchez
14' 1"
John Hay
36.
10
Will Stratford
13' 1"
Berea-Midpark
37.
9
Ethan Hunter
12' 11"
Berea-Midpark
X
Triple Jump
- Varsity - Finals
1.
Geoffrey Cohen
42' 7"
Winchester-Dixon
2.
12
Luke Kruse
40' 11"
Mogadore Field
3.
12
Remington Martin
40' 1"
Mogadore Field
4.
11
Jakyle Harris
39' 9.75"
Chicago (Kenwood)
5.
9
Elias Zajicek
37' 9"
Chartiers Valley
6.
12
Jimmy Beecham
34' 6"
Trinity (Washington)
X
Weight Throw
- 35lb
- Varsity - Finals
1.
11
Cade Richeson
44' 3"
Thomas Worthington
2.
12
Gus Abuamsha
39' 11"
Lutheran West
3.
11
Garrett Peace
39' 0"
Cuyahoga Falls
4.
11
Travis Sanders
38' 11"
Thomas Worthington
5.
12
Collin Cannon
35' 0"
Berea-Midpark
6.
11
Spencer Ross
32' 8"
Lutheran West
7.
11
Brandon Naro
24' 7"
Lutheran West
12
Marcus Stafford
FOUL
Berea-Midpark
Womens Results
X
60 Meter Dash
- Varsity - Finals
1.
11
Sophia Falco
7.69a
Lakewood Ranch
2.
Nicole Scherer
7.90a
Unattached
3.
11
Destiny Pennington
7.90a
Withrow
4.
12
Diamond Cummings
7.92a
John F Kennedy
5.
11
Kristine Akervold
7.97a
Lakewood Ranch
6.
12
Beth Plas
8.04a
Keystone
7.
11
Niyah Carpenter
8.07a
Withrow
8.
11
Olivia Flesher
8.10a
St Vincent-St Mary
9.
12
Gariana Bercheni
8.14a
Warren G Harding
10.
12
Ka'Naylah Cox
8.23a
Warren G Harding
11.
11
Brandi Patterson
8.26a
Chicago (Kenwood)
12.
Mischa Sellers
8.28a
Unattached
13.
10
Eva Rivera
8.35a
Austintown Fitch
14.
11
Bierwirth Isabel
8.43a
Baldwin
15.
Paige Elba
8.46a
Unattached
16.
12
Rachael Adams
8.47a
St Thomas Aquinas
X
60 Meter Dash
- Varsity - Prelims
1.
11
Sophia Falco
7.76a
Lakewood Ranch
2.
Nicole Scherer
7.93a
Unattached
3.
11
Destiny Pennington
7.96a
Withrow
4.
12
Diamond Cummings
8.00a
John F Kennedy
5.
11
Kristine Akervold
8.01a
Lakewood Ranch
6.
12
Beth Plas
8.09a
Keystone
7.
11
Olivia Flesher
8.16a
St Vincent-St Mary
8.
12
Gariana Bercheni
8.21a
Warren G Harding
9.
11
Niyah Carpenter
8.25a
Withrow
10.
12
Rachael Adams
8.27a
St Thomas Aquinas
11.
10
Eva Rivera
8.28a
Austintown Fitch
12.
12
Ka'Naylah Cox
8.32a
Warren G Harding
13.
11
Brandi Patterson
8.32a
Chicago (Kenwood)
14.
Paige Elba
8.35a
Unattached
15.
11
Bierwirth Isabel
8.35a
Baldwin
16.
Mischa Sellers
8.37a
Unattached
17.
10
Juanita Gray
8.40a
Washington (Massillon)
18.
10
Sydney Jones
8.46a
Chicago (Kenwood)
19.
12
Maddie Johnston
8.47a
Cuyahoga Falls
20.
9
Ke'asia Jenkins
8.54a
Warren G Harding
21.
9
Zhania Jackson
8.60a
Chicago (Kenwood)
22.
10
Laylah Saulsberry
8.65a
South (Willoughby)
23.
10
Kelly Hoffman
8.65a
Austintown Fitch
24.
10
Brea Bradford
8.68a
Chicago (Kenwood)
25.
11
Isabelle Penna
8.68a
Walsh Jesuit
26.
10
Courtney Alexander
8.69a
John Hay
27.
12
Aamirah Howard
8.70a
Woodridge
28.
Delisha McMiller
8.73a
Unattached
29.
9
Faith Gandy
8.74a
Trinity (Washington)
30.
11
Romi Smith
8.74a
Black River
31.
10
D'Ann Toles
8.78a
Warren G Harding
32.
10
Toleeshe McElroy
8.78a
Washington (Massillon)
33.
10
Charity Hall
8.79a
Warren G Harding
34.
10
Aniya Lowery
8.81a
Washington (Massillon)
34.
9
Sidney Davis
8.81a
Warren G Harding
36.
10
Carolina Spalding
8.90a
Austintown Fitch
37.
12
Bryna Jenkins
8.93a
Warren G Harding
38.
9
Arayla Patterson
8.97a
Warren G Harding
39.
10
Sarah Wyatt
8.99a
Cuyahoga Falls
39.
10
Bobbi Reagins
8.99a
Warrensville Heights
41.
9
Mia Turley
9.00a
Washington (Massillon)
42.
10
Kayrah Lapp
9.07a
Trinity (Washington)
43.
9
Anna Johnston
9.09a
Cuyahoga Falls
44.
10
Courtney Brown
9.28a
Fairless
45.
10
Hannah Miller
9.29a
Berea-Midpark
46.
10
Emmani Long
9.31a
John F Kennedy
47.
8
Ashlee Basich
9.35a
Streetsboro
48.
11
Zakiya Collier
9.43a
Chicago (Kenwood)
49.
9
Emily Longfellow
9.50a
Cuyahoga Falls
50.
10
Paige Modic
9.80a
Cuyahoga Falls
51.
12
Alexis Graves
9.90a
Lutheran West
52.
9
Juliana Brown
9.92a
Cuyahoga Falls
53.
10
Alyssa Krokos
9.96a
Cuyahoga Falls
54.
12
Maura Musiol
10.12a
Chartiers Valley
55.
9
Sophia Lally
10.64a
John Hay
56.
11
Mary Camacho
10.66a
Chartiers Valley
57.
9
Gabbi Bolus
10.95a
Chartiers Valley
58.
9
Dorecka Vereen
11.06a
Chartiers Valley
59.
10
Ivy Green
11.86a
Berea-Midpark
60.
12
Laurel Dinnen
11.89a
Chartiers Valley
61.
11
Becca Rock
12.14a
Chartiers Valley
X
200 Meters
- Varsity - Finals
1.
11
Sophia Falco
24.88a
Lakewood Ranch
2.
11
Kristine Akervold
25.20a
Lakewood Ranch
3.
Nicole Scherer
25.29a
Unattached
4.
12
Justice Richardson
25.46a
Warren G Harding
5.
12
Beth Plas
26.55a
Keystone
6.
12
Ka'Naylah Cox
26.65a
Warren G Harding
7.
11
Brandi Patterson
27.16a
Chicago (Kenwood)
8.
9
Zakiya Johnson
27.35a
Chicago (Kenwood)
9.
-
Grier Cowles
27.67a
Manchester (Akron)
10.
12
Aisha Jackson
27.81a
Warren G Harding
11.
10
Juanita Gray
27.86a
Washington (Massillon)
12.
11
Kennedi Glover
27.92a
Chicago (Kenwood)
13.
10
Sydney Jones
27.94a
Chicago (Kenwood)
14.
12
Rachael Adams
28.04a
St Thomas Aquinas
15.
12
Monique Boltin
28.22a
Berea-Midpark
16.
10
Laylah Saulsberry
28.26a
South (Willoughby)
17.
-
Dawn Johnson
28.26a
Chicago (Kenwood)
18.
Paige Elba
28.29a
Unattached
19.
11
Bierwirth Isabel
28.50a
Baldwin
20.
Mischa Sellers
28.57a
Unattached
21.
9
Sarah Carpenter
28.64a
Berea-Midpark
22.
11
Isabelle Penna
28.78a
Walsh Jesuit
23.
natalie Kosley
28.84a
Unattached
24.
10
Taylor-Rose Morgan
28.91a
John F Kennedy
25.
12
Rayauna Morris
28.99a
Warren G Harding
26.
12
Shannon Algee
29.02a
John Hay
27.
9
Faith Gandy
29.23a
Trinity (Washington)
28.
9
Hannah Ohman
29.31a
St Thomas Aquinas
29.
12
Mariah Coulter
29.33a
James A Garfield
30.
9
Kiki Thornton
29.69a
Chartiers Valley
31.
Annika Spurlock
29.71a
Unattached
32.
10
D'Ann Toles
29.76a
Warren G Harding
33.
11
Tonetta Barnes
30.06a
John Hay
34.
9
Ke'asia Jenkins
30.25a
Warren G Harding
35.
10
Courtney Alexander
30.34a
John Hay
36.
11
Olivia Pflaumer
30.39a
Zane Trace
37.
11
Caitlin Guthrie
30.53a
Trinity (Washington)
38.
9
Sidney Davis
30.73a
Warren G Harding
39.
9
Arayla Patterson
30.74a
Warren G Harding
40.
10
Kayrah Lapp
30.90a
Trinity (Washington)
41.
12
Angelica Rahe
31.14a
Berea-Midpark
42.
10
Erin Hayward
31.28a
John Hay
43.
9
Sophia Lally
31.29a
John Hay
44.
9
Nia Estrada
31.45a
John Hay
45.
9
Courtney Jackson
31.57a
Berea-Midpark
46.
10
Maria Keller
31.67a
Vermilion
47.
11
Rachel Chidlow
32.11a
Chartiers Valley
48.
-
Kacy Hirschfelt
32.50a
Manchester (Akron)
49.
11
Ambrosia Moralo
32.63a
Berea-Midpark
50.
12
Alexis Graves
33.97a
Lutheran West
51.
10
Gwen'nell Provitt
34.10a
Warren G Harding
52.
10
April Horency
34.41a
Trinity (Washington)
X
400 Meters
- Varsity - Finals
1.
Mischa Sellers
1:00.98a
Unattached
2.
12
Ka'Naylah Cox
1:01.25a
Warren G Harding
3.
11
Sophia Gardinier
1:01.98a
Lakewood Ranch
4.
10
Eva Rivera
1:02.13a
Austintown Fitch
5.
12
Mercedes Smith
1:02.48a
Withrow
6.
12
Justice Richardson
1:03.85a
Warren G Harding
7.
9
Sarah Carpenter
1:04.06a
Berea-Midpark
8.
12
Aamirah Howard
1:04.39a
Woodridge
9.
11
Kacee Soehnlen
1:04.57a
St Thomas Aquinas
10.
9
Kiki Thornton
1:04.74a
Chartiers Valley
11.
10
Natalie Vinci
1:05.06a
St Thomas Aquinas
12.
9
Nicole Billie
1:05.41a
Wheeling Central Cat...
13.
10
Carolina Spalding
1:05.43a
Austintown Fitch
14.
12
Gabriella Loeffler
1:05.81a
Baldwin
15.
10
D'Ann Toles
1:06.00a
Warren G Harding
16.
10
Kelly Hoffman
1:06.40a
Austintown Fitch
17.
11
Caitlin Guthrie
1:06.80a
Trinity (Washington)
18.
12
Alanna Carroll
1:06.89a
Berea-Midpark
19.
9
Madisan Debos
1:07.36a
Tuscarawas Valley
20.
10
Charity Hall
1:07.53a
Warren G Harding
21.
Catherine Jaskowak
1:08.00a
TCB
22.
12
Rayauna Morris
1:08.07a
Warren G Harding
23.
11
Tonetta Barnes
1:08.10a
John Hay
24.
12
Aisha Jackson
1:08.36a
Warren G Harding
25.
10
Brianna Gasdick
1:08.52a
Vermilion
26.
12
Annie Rossi
1:08.56a
Vermilion
27.
11
Shantell Jenkins
1:09.12a
John F Kennedy
28.
11
Aajah Chapman
1:09.13a
Streetsboro
29.
9
Erycka Byer
1:09.52a
Fairless
30.
12
Shannon Algee
1:09.52a
John Hay
31.
12
Amy Macfarlane
1:09.76a
Chartiers Valley
32.
11
Lauren Peterson
1:09.96a
Berea-Midpark
33.
11
Brooklyn Pritchard
1:10.17a
Zane Trace
34.
12
Monique Boltin
1:10.20a
Berea-Midpark
35.
9
Kodi Hicks
1:11.05a
Berea-Midpark
36.
10
Erin Hayward
1:11.29a
John Hay
37.
9
Ke'asia Jenkins
1:11.32a
Warren G Harding
38.
10
Allison Ellis
1:11.47a
Berea-Midpark
39.
10
Courtney Alexander
1:11.79a
John Hay
40.
11
Mikaylah Williams
1:12.20a
Berea-Midpark
41.
9
Nia Estrada
1:12.23a
John Hay
42.
9
Jaelynn Bailey
1:12.55a
John Hay
43.
9
Zhania Jackson
1:13.52a
Chicago (Kenwood)
44.
10
De'avion Porter
1:13.64a
John Hay
45.
11
Sevahn Crofford
1:14.29a
Berea-Midpark
46.
9
Sidney Davis
1:14.62a
Warren G Harding
47.
9
Arayla Patterson
1:15.14a
Warren G Harding
48.
9
Sophia Lally
1:16.18a
John Hay
49.
11
Abby Chidlow
1:16.90a
Chartiers Valley
50.
10
April Horency
1:16.92a
Trinity (Washington)
51.
10
Bryanna Zrelak
1:18.65a
Chartiers Valley
52.
9
Kara Joseph
1:19.15a
Chartiers Valley
53.
12
Bryna Jenkins
1:20.36a
Warren G Harding
54.
12
Allie Ferri
1:20.52a
Chartiers Valley
55.
10
Gwen'nell Provitt
1:34.31a
Warren G Harding
X
800 Meters
- Varsity - Finals
1.
11
Kalee Soehnlen
2:24.79a
St Thomas Aquinas
2.
11
Simone Mason
2:31.78a
Withrow
3.
9
Madisan Debos
2:35.49a
Tuscarawas Valley
4.
12
Madison Vargo
2:37.21a
Berea-Midpark
5.
10
Caelan MacDonald
2:38.54a
Chartiers Valley
6.
9
Ireland Wayt
2:39.37a
Wheeling Central Cat...
7.
10
Hannah Soehnlen
2:39.97a
St Thomas Aquinas
8.
12
Mariah Coulter
2:40.41a
James A Garfield
9.
9
Mia Vargo
2:41.22a
Berea-Midpark
10.
-
Jenna Vincent
2:41.54a
Manchester (Akron)
11.
Mallory Tedor
2:41.74a
Unattached
12.
12
Samantha Sperry
2:42.28a
Warren G Harding
13.
11
Bailey Parrot
2:42.54a
Tuslaw
14.
9
Sam Agresta
2:42.87a
Berea-Midpark
15.
12
Amy Macfarlane
2:43.91a
Chartiers Valley
16.
11
Jana Filo
2:46.09a
Berea-Midpark
17.
Michelle Appel
2:47.49a
Unattached
18.
12
Jayla Lindsey
2:48.59a
Warren G Harding
19.
10
Ka'Rina Mallory
2:49.57a
Warren G Harding
20.
10
Emily Wagner
2:52.20a
Vermilion
21.
10
Erica Scott
2:54.42a
Mogadore Field
22.
Nicky Dietzen
2:55.15a
Unattached
23.
12
Tania French
2:56.23a
Berea-Midpark
24.
12
Mary Zupan
2:56.89a
Berea-Midpark
25.
10
Faith Brown
2:59.94a
Berea-Midpark
26.
10
Emily Yosi
3:01.96a
Baldwin
27.
11
Abby Chidlow
3:02.81a
Chartiers Valley
28.
11
Da'jahnae Provitt
3:06.59a
Warren G Harding
29.
9
Anna Murphy
3:07.36a
Chartiers Valley
30.
12
Allie Ferri
3:08.82a
Chartiers Valley
31.
10
Chelsea Geer
3:09.39a
Trinity (Washington)
32.
12
Natalie Voll
3:10.14a
Chartiers Valley
X
1 Mile
- Varsity - Finals
1.
Michelle Appel
5:47.33a
Unattached
2.
9
Nina Zraik
5:54.95a
St Vincent-St Mary
3.
10
Caelan MacDonald
5:57.90a
Chartiers Valley
4.
10
Leah Lisle
5:58.41a
St Vincent-St Mary
5.
Mallory Tedor
6:01.03a
Unattached
6.
10
Emily Wagner
6:01.83a
Vermilion
7.
9
Claire Hollon
6:06.38a
Hoover
8.
12
Alexis Byers
6:08.34a
Chartiers Valley
9.
11
Emily Zimmerman
6:13.09a
Cuyahoga Falls
10.
12
Madelyn Bauer
6:23.56a
Cuyahoga Falls
11.
Nicky Dietzen
6:24.86a
Unattached
12.
10
Taylor Fleckner
6:30.89a
Zane Trace
13.
12
Samantha Sperry
6:31.23a
Warren G Harding
14.
10
Kinsley Anstine
6:32.89a
Fairless
15.
11
Aireonna Melton
6:33.06a
John Hay
16.
10
Hope Brown
6:33.60a
Berea-Midpark
17.
11
Lauren Walker
6:42.27a
St Vincent-St Mary
18.
11
Hailee Olson
6:46.87a
Mogadore Field
19.
9
Mikaela Leeser
6:49.05a
St Vincent-St Mary
20.
12
Jayla Lindsey
6:55.40a
Warren G Harding
21.
-
Caroline Lestitian
6:59.67a
Wheeling Central Cat...
22.
9
Avy Burek
7:04.59a
Chartiers Valley
23.
9
Anna Murphy
7:15.10a
Chartiers Valley
24.
10
Bella Hagey
7:16.96a
St Vincent-St Mary
25.
11
Kyriaki Sarantopolou
7:20.14a
John Hay
26.
9
Audrey Masters
7:20.72a
Warren G Harding
27.
-
Sami LaBelle
7:20.77a
Wheeling Central Cat...
28.
10
Kennedy Horrigan
7:24.14a
St Vincent-St Mary
29.
9
Kristica Barnett
7:43.69a
Cuyahoga Falls
30.
9
Valerie Deighton
7:47.68a
Cuyahoga Falls
31.
Sophia Nigro
7:58.55a
Unattached
32.
10
Kara Rhodes
8:17.61a
Berea-Midpark
33.
10
Corina Pittman
8:18.52a
Baldwin
X
3200 Meters
- Varsity - Finals
1.
12
Athena Welsh
11:05.95a
St Thomas Aquinas
2.
11
Lindsey Scarton
12:08.37a
Berea-Midpark
3.
12
Alison Chinn
12:12.12a
Zane Trace
4.
10
Mackenzie Scott
12:21.53a
Minerva
5.
11
Mia Brady
12:49.93a
St Vincent-St Mary
6.
11
Ivy Beam
13:11.48a
Zane Trace
7.
11
Alivia Tissot
14:35.92a
Tuslaw
8.
11
Michaela Barry
15:45.45a
St Vincent-St Mary
X
60m Hurdles
- 33"
- Varsity - Finals
1.
12
Reide Ryans
8.97a
Lakewood Ranch
2.
12
Aisha Jackson
9.30a
Warren G Harding
3.
10
J'Alyiea Smith
9.45a
Withrow
4.
12
Gariana Bercheni
9.76a
Warren G Harding
5.
12
Aamirah Howard
9.99a
Woodridge
6.
11
Amber Yauch
10.13a
Baldwin
7.
12
Rayauna Morris
10.16a
Warren G Harding
8.
12
Annie Rossi
10.35a
Vermilion
9.
12
Leah Tokarsky
10.36a
Berea-Midpark
10.
9
Gracie Cozart
10.38a
Mogadore Field
11.
11
Olivia Muldoon
10.43a
Berea-Midpark
12.
11
Nina Jones
10.54a
Warrensville Heights
13.
10
Charity Hall
10.55a
Warren G Harding
14.
10
Alex Rossi
11.11a
Mogadore Field
15.
10
Jaime Handra
11.29a
Trinity (Washington)
X
60m Hurdles
- 33"
- Varsity - Prelims
1.
12
Reide Ryans
8.93a
Lakewood Ranch
2.
12
Aisha Jackson
9.38a
Warren G Harding
3.
12
Gariana Bercheni
9.48a
Warren G Harding
4.
10
J'Alyiea Smith
9.50a
Withrow
5.
12
Kadin Hinish
9.59a
Baldwin
6.
11
Nina Jones
9.76a
Warrensville Heights
7.
11
Amber Yauch
9.95a
Baldwin
8.
12
Rayauna Morris
10.00a
Warren G Harding
9.
12
Aamirah Howard
10.08a
Woodridge
10.
12
Leah Tokarsky
10.22a
Berea-Midpark
11.
9
Gracie Cozart
10.25a
Mogadore Field
12.
12
Annie Rossi
10.36a
Vermilion
13.
11
Olivia Muldoon
10.46a
Berea-Midpark
14.
10
Charity Hall
10.55a
Warren G Harding
15.
10
Alex Rossi
11.05a
Mogadore Field
16.
10
Jaime Handra
11.29a
Trinity (Washington)
17.
11
Amy Thompson
11.64a
St Thomas Aquinas
X
4x200 Relay
- Varsity - Finals
1.
Relay Team
1:45.53a
Withrow
2.
Relay Team
1:49.44a
John F Kennedy
3.
Relay Team
1:54.06a
Berea-Midpark
4.
Relay Team
1:54.90a
St Thomas Aquinas
5.
Relay Team
1:56.86a
Berea-Midpark
6.
Relay Team
1:58.31a
Manchester (Akron)
7.
Relay Team
1:58.63a
Vermilion
8.
Relay Team
2:00.75a
Cuyahoga Falls
9.
Relay Team
2:03.13a
Trinity (Washington)
10.
Relay Team
2:04.93a
Chartiers Valley
11.
Relay Team
2:05.24a
John Hay
12.
Relay Team
2:07.10a
John Hay
13.
Relay Team
2:12.08a
Baldwin
14.
Relay Team
2:18.20a
Fairless
X
4x400 Relay
- Varsity - Finals
1.
Relay Team
4:08.11a
Withrow
2.
Relay Team
4:23.58a
St Thomas Aquinas
3.
Relay Team
4:33.11a
Berea-Midpark
4.
Relay Team
4:37.71a
Chicago (Kenwood)
5.
Relay Team
4:41.04a
Manchester (Akron)
6.
Relay Team
4:42.83a
Chartiers Valley
7.
Relay Team
4:45.57a
Berea-Midpark
8.
Relay Team
4:45.76a
Trinity (Washington)
9.
Relay Team
4:56.72a
John F Kennedy
X
4x800 Relay
- Varsity - Finals
1.
Relay Team
10:12.66a
St Thomas Aquinas
2.
Relay Team
10:37.52a
Chartiers Valley
3.
Relay Team
10:50.10a
Berea-Midpark
4.
Relay Team
10:53.74a
Austintown Fitch
5.
Relay Team
11:05.50a
Woodridge
6.
Relay Team
11:15.29a
Zane Trace
7.
Relay Team
11:19.98a
Berea-Midpark
8.
Relay Team
11:29.79a
Wheeling Central Cat...
9.
Relay Team
12:10.97a
Chartiers Valley
X
Shot Put
- 4kg
- Varsity - Finals
1.
11
Molly Leppelmeier
43' 11"
Mccomb
2.
Elizabeth Weimer
41' 7"
Unattached
3.
12
Daija Young
40' 5"
Trinity (Garfield Hts)
4.
10
Grace Rigel
37' 2"
Leipsic
5.
12
Vanessa Vodan
36' 8"
Berea-Midpark
6.
11
Jasmine Wicks
35' 11"
Baldwin
7.
Brittany Lindsay
35' 4"
Unattached
8.
taylor dotson
34' 11"
Unattached
9.
12
Alyssa Gavin
33' 9"
Normandy
10.
11
Olivia Bogle
32' 5"
Mogadore Field
11.
11
Beth Schultz
31' 2"
Lutheran West
12.
11
Rachel LaFlame
31' 0"
Cuyahoga Falls
13.
Taylor Jackson
30' 7.5"
Unattached
14.
12
Alyssa Bernardini
30' 6"
Lutheran West
15.
11
Mariah Pacella
29' 11"
Baldwin
16.
10
Reece Turley
29' 7.5"
Washington (Massillon)
17.
11
Sydney Evans
29' 6"
John Hay
18.
12
Dariann Evans
29' 4"
Warren G Harding
19.
11
Holly Williams
28' 6"
Cuyahoga Falls
20.
11
Zakiya Collier
27' 10"
Chicago (Kenwood)
21.
12
Julie Jenkins
26' 11"
Lutheran West
22.
9
Dana Bejger
26' 9"
Streetsboro
23.
Riley Gaita
26' 3"
Unattached
24.
9
Brynn Torok
25' 7"
Cuyahoga Falls
25.
12
Taylor Baker
25' 5"
Berea-Midpark
26.
12
Alie Frank
24' 7"
Cuyahoga Falls
26.
12
Madeliaine Pacella
24' 7"
Baldwin
28.
9
Gabbi Bolus
24' 2"
Chartiers Valley
29.
11
Aiyanna Green
24' 1"
John Hay
30.
12
Maggie Fonner
23' 10"
Trinity (Washington)
31.
10
Rose Kemp
23' 7"
Washington (Massillon)
32.
11
Mary Camacho
22' 4.5"
Chartiers Valley
33.
12
Angelique Castillo
22' 1"
Berea-Midpark
34.
11
Serena Powell
21' 11"
Lutheran West
35.
9
Jordan Pagni
21' 7"
Cuyahoga Falls
36.
11
Becca Rock
21' 5"
Chartiers Valley
37.
11
Nicole Balestra
21' 4"
Baldwin
38.
12
Letitia Montes
20' 8.5"
Lutheran West
39.
9
Dorecka Vereen
19' 7"
Chartiers Valley
40.
12
Laurel Dinnen
19' 5"
Chartiers Valley
41.
12
Maura Musiol
18' 4"
Chartiers Valley
42.
10
Audrey Eisel
18' 3"
Baldwin
43.
10
Lauren Bristow
15' 10"
Baldwin
44.
11
Kaitlyn Jones
15' 3"
Warren G Harding
45.
11
Mackenzie Hajduk
14' 8"
Lutheran West
X
High Jump
- Varsity - Finals
1.
12
Jessica Monroe
5' 2"
Washington (Massillon)
2.
10
Jaime Handra
5' 1"
Trinity (Washington)
3.
-
Alyssa Matheny
4' 11"
Manchester (Akron)
4.
11
Taylor Strnad
4' 11"
Berea-Midpark
5.
11
Kennedi Glover
4' 9"
Chicago (Kenwood)
6.
10
Taylor Brown
4' 6"
Chicago (Kenwood)
7.
11
Olivia Muldoon
4' 3"
Berea-Midpark
7.
12
Bree Hunter
4' 3"
Austintown Fitch
7.
11
Allison May
4' 3"
St Thomas Aquinas
7.
11
Haley Nabors
4' 3"
Vermilion
7.
10
CeCe Dillon
4' 3"
Vermilion
12.
10
Laurel Allen
4' 3"
Chicago (Kenwood)
12.
12
Molly Beatie
4' 3"
Chartiers Valley
10
Kayla Sahli
NH
Austintown Fitch
11
Taylor McCanna
NH
Smithville
X
Pole Vault
- Varsity - Finals
1.
11
Sami Ice
11' 7"
Waynedale
2.
10
Emily Paden
11' 1"
Buckeye Trail
3.
12
Denise Machamer
10' 7"
Waynedale
4.
12
Gabriella Loeffler
10' 1"
Baldwin
5.
12
Beth Plas
9' 7"
Keystone
6.
11
Olivia Pflaumer
9' 7"
Zane Trace
7.
12
Kaylie Hardin
9' 7"
Bay
8.
12
Ashley Danesi
9' 7"
Brunswick Senior
9.
9
Karlie Lax
9' 1"
Orrville
9.
10
Ally Martin
9' 1"
Ashland
11.
11
Romi Smith
9' 1"
Black River
12.
11
Abby Lewicki
8' 7"
Highland
12.
10
Kaelin Stahl
8' 7"
Highland
14.
10
Sam Gibson
8' 1"
Brunswick Senior
15.
Emma Potts
7' 1"
Unattached
16.
-
Sarah Nist
7' 1"
Manchester (Akron)
10
Kara Childers
NH
Fairless
11
Abby Chidlow
NH
Chartiers Valley
X
Long Jump
- Varsity - Finals
1.
11
Sophia Falco
18' 8.5"
Lakewood Ranch
2.
10
Sydney Jones
17' 1.5"
Chicago (Kenwood)
3.
11
Olivia Flesher
17' 1.24"
St Vincent-St Mary
4.
12
Diamond Cummings
16' 4"
John F Kennedy
5.
12
Olivia Howard
16' 1"
Berea-Midpark
6.
11
Romi Smith
15' 7.5"
Black River
7.
11
Amber Yauch
14' 10"
Baldwin
8.
9
Zakiya Johnson
14' 6"
Chicago (Kenwood)
9.
12
Bree Hunter
13' 11.5"
Austintown Fitch
10.
10
Brea Bradford
13' 9"
Chicago (Kenwood)
10.
10
Alex Rossi
13' 9"
Mogadore Field
12.
9
Kara Joseph
12' 9.5"
Chartiers Valley
13.
10
Kayla Sahli
12' 9"
Austintown Fitch
14.
10
Emmani Long
9' 5"
John F Kennedy
X
Triple Jump
- Varsity - Finals
1.
12
Olivia Howard
31' 11"
Berea-Midpark
2.
10
Taylor Brown
31' 6.25"
Chicago (Kenwood)
3.
11
Kennedi Glover
31' 6"
Chicago (Kenwood)
4.
11
Jada Johnson
29' 10"
Chicago (Kenwood)
5.
9
Kara Joseph
28' 11"
Chartiers Valley
6.
12
Molly Beatie
28' 1.25"
Chartiers Valley
X
Weight Throw
- 20lb
- Varsity - Finals
1.
12
Daija Young
49' 9"
Trinity (Garfield Hts)
2.
11
Molly Leppelmeier
46' 7"
Mccomb
3.
11
Holly Williams
36' 10"
Cuyahoga Falls
4.
12
Brittany Elkins
34' 4"
Berea-Midpark
5.
12
Vanessa Vodan
33' 5"
Berea-Midpark
6.
11
Rachel LaFlame
33' 0"
Cuyahoga Falls
7.
11
Beth Schultz
32' 7"
Lutheran West
8.
12
Taylor Baker
31' 4"
Berea-Midpark
9.
12
Alyssa Gavin
31' 2"
Normandy
10.
12
Alie Frank
30' 11"
Cuyahoga Falls
11.
9
Brynn Torok
30' 5"
Cuyahoga Falls
12.
12
Alyssa Bernardini
28' 8"
Lutheran West
13.
Riley Gaita
27' 3"
Unattached
14.
12
Julie Jenkins
22' 2"
Lutheran West
15.
11
Mackenzie Hajduk
21' 1"
Lutheran West
16.
12
Letitia Montes
17' 9"
Lutheran West
Like
·
Comment
·
Share
·
E-mail
·
12352 views
Post to:
Post as:
Post
0 shares:
Kent State High School Invitational 2
,
DyeStat.com
,
Shane
view all
0
likes:
0
comment(s)
History for Kent State High School Invitational 2
Year
Results
Videos
News
Photos
Blogs
2017
1
1
2016
1
1
2015
1
1
2014
1
1
2013
1
1
2012
1
1
2011
1
1
Show 4 more
Hashtags
#kent-state
#high-school
+PLUS highlights
+PLUS coverage
Live Events
Get +PLUS!